Home » Uncategorized @sr » Потписан уговор за финансирање пројекта изградње ватрогасног дома

Потписан уговор за финансирање пројекта изградње ватрогасног дома

Општина Власеница кандидовала је пројектни приједлог „Унапријеђење заштите од пожара кроз јачање капацитета ватрогасне јединице“. Потписивање Уговора о додјели средстава одржано је у Бањалуци, дана 28.12.2017. године.

Вујнићева је истакла да су бесповратна средства добиле општине које су доставиле најквалитетније пројекте интегрисаног и одрживог локалног развоја.

„Финансијски механизам успоставила је Влада Републике Српске са Развојном агенцијом Швајцарске и УНДП-ом, а средства су одобрена за осам пројеката“, рекла је Вујнићева.

Савјетник за локалну управу у УНДП-у Алдин Међедовић рекао је да је средства за пројекат „Локални интегрисани развој“ обезбиједила ЕУ.

Општина Власеница једна је од осам локалних заједница у Републици Српској којима су одобрена средства Финансијског механизма за финансирање пројеката интегрисаног и одрживог локалног развоја у Републици Српској 2017/2018. Општина Власеница кандидовала је пројектни приједлог "Унапријеђење заштите од пожара кроз јачање капацитета ватрогасне јединице". Потписивање Уговора о додјели средстава одржано је у Бањалуци, дана 28.12.2017. године. Директор Инвестиционо-развојне банке Републике Српске /ИРБ/ Снежана Вујнић и предсједник Скупштине општине Власеница Гордана Трампић потписале су  уговор о додјели бесповратних средстава у износу од 99.450 KМ. Вујнићева је истакла да су бесповратна средства добиле општине које су доставиле најквалитетније пројекте интегрисаног и одрживог…