Home » Друштво » Више од 1000 планинара учествовало у „Походу у Пјеновац“

Више од 1000 планинара учествовало у „Походу у Пјеновац“

Више од 1000 планинара из 65 планинарских друштава из Србије, Македоније, Републике Српске и Федерације БиХ учествовало је у традиционалном „Походу у Пјеновац“, који сваке године, прве недjеље у фебруару, организују Планинарско-еколошко друштво /ПЕД/ „Ацер“ из Власенице и Туристичка организација Власеница, уз подршку Општине Власеница.

Предсједник ПЕД „Ацер“ Драган Илић изјавио je да се манифестација одржава од 1972. године.

„Овдје има доста дјеце, ученика, рекреативаца, професионалних планинара, па до ветерана у поодмаклим годинама. Стаза је на самом почетку била лаганија, без снијега, а послије је било и прилично снијега, али сви су је успјешно савладали“, рекао је Илић.

Директор Туристичке организације општине Власеница Ненад Лелек рекао је да у походу сваке године учествује све више планинара.

„Трудимо се да садржајима обогатимо манифестацију да би продужили боравак гостију у Власеници. Могу слободно да кажем да је поход постао власенички бренд и нешто по чему је ова општина препознатљива“, рекао је Лелек.

За све учеснике похода код манастира у Пјеновцу припремљен је ручак.

Више од 1000 планинара из 65 планинарских друштава из Србије, Македоније, Републике Српске и Федерације БиХ учествовало је у традиционалном "Походу у Пјеновац", који сваке године, прве недjеље у фебруару, организују Планинарско-еколошко друштво /ПЕД/ „Ацер“ из Власенице и Туристичка организација Власеница, уз подршку Општине Власеница. Дуга колона планинара кренула је испред пећине поред магистралног пута Власеница-Хан Пијесак, крећући се стазом дугачком око 16 километара која води најљепшим предјелима планине Јавор, да би око 15.00 часова стигли у Пјеновац, у општини Хан Пијесак. Предсједник ПЕД "Ацер" Драган Илић изјавио je да се манифестација одржава од 1972. године. "Овдје има доста…