Home » Uncategorized @sr » Кориснице пројекта „Оснаживање пољопривредних, предузетничких и услужних предузећа под вођством жена“ донирале помоћ Народној кухињи

У оквиру  пројекта „Оснаживање пољопривредних, предузетничких и услужних предузећа под вођством жена“, који у општини Власеница спроводе Удружење за развој и афирмацију друштва „НОДАС“ Сарајево и локална управа, кориснице пројекта данас су донирале прехрамбене намирнице Народној кухињи у Власеници. Успјешној акцији присуствовао је и представник организације „НОДАС“ Огњен Минић.

Данијела Кљештан, запослена у Народној кухињи, рекла је да је у данашњој хуманитарној активности прикупљена значајна количина намирница које су најпотребније за припрему оброка. Додала је да Народна кухиња сваконевно припрема оброке за 30 корисника у стању социјалних потреба, те да је овај гест од великог значаја.

Кроз пројекат јачања женског предузетништва укупне вриједности око 180.000 KМ од почетка 2020. године подржано је 30 корисница са подручја општине Власеница. У неколико фаза обезбијеђена је и испоручена опрема за предузетнице које се баве занатством, услужним дјелатностима и пољопривредом.

У оквиру  пројекта "Оснаживање пољопривредних, предузетничких и услужних предузећа под вођством жена", који у општини Власеница спроводе Удружење за развој и афирмацију друштва "НОДАС" Сарајево и локална управа, кориснице пројекта данас су донирале прехрамбене намирнице Народној кухињи у Власеници. Успјешној акцији присуствовао је и представник организације "НОДАС" Огњен Минић. На овај начин кориснице пројекта су кроз друштвено-корисни рад за локалну заједницу скренуле пажњу на важност бриге о социјално-угроженим категоријама, те су искористиле прилику да позову и остале грађане да помогну рад Народне кухиње у складу са својим могућностима. Данијела Кљештан, запослена у Народној кухињи, рекла је да је у данашњој…