Home » Uncategorized @sr » Обавјештење о промјени назива улица

Обавјештење о промјени назива улица

Улица Романијска, почевши од раскрснице са улицом Светосавска (к.п.бр. 356 К.О. Власеница 2, са лијеве стране) па до раскрснице са истоименом улицом на јужном улазу у урбану средину (к.п.бр.689 К.О. Власеница 2, са лијеве стране), носи назив улица „Жртава Рогосије“.

Дио досадашње улице Илије Бирчанина, од раскрснице улица Устаничка и Илије Бирчанина (к.п.бр.219 К.О. Власеница 2, са лијеве стране) до источног излаза из урбаног дијела града дуж М19 Власеница-Зворник (к.п.бр.442/9 К.О. Власеница 2) носи назив улица „Јуришног одреда“.

Улица у дијелу од раскрснице улица Устаничка и Илије Бирчанина ка западном излазу из урбане средине дуж магистралног пута М19.2 Власеница-Кладањ, остаје непромјењена и задржава назив „Илије Бирчанина“.

Наведеним одлукама улице које раније нису имале назив и то улице у насељу Језеро, Забоји и Друм додијељени су следећи називи:

-улица у насељу Језеро од к.п.бр. 47/2 К.О. Власеница 1, са лијеве стране, до к.п.бр.1046 КО Власеница 1, са десне стране, носи назив улице Добрице Ћосића;

-улица ка насељу Забоји од к.п.бр. 1110/1 К.О. Власеница 2, са лијеве стране, до к.п.бр.1145 КО Власеница 2, са лијеве стране, носи назив улице улица Бранислава Нушића;

-улица у насељу Друм од к.п.бр. 183 К.О. Власеница 2, са десне стране, до к.п.бр.1181 К.О. Пискавице, са десне стране, носи назив улице Мехмед паше Соколовића.

У наставку је карта на којој је графички приказано које улице су измијењене.

Скупштина општине Власеница на сједници одржаној, дана 17.07.2019. године донијела је Одлуку о утврђивању назива улица и тргова у насељу Власеница, број: 01-022-92/19 и на сједници одржаној дана, 04.11.2019. године Одлуку о измјени и допуни Одлуке о утврђивању назива улица и тргова у насељу Власеница, број:01-022-112/19. Ступањем на снагу наведених одлука дио постојеће улице Светосавка, почевши од укрштања улице Светосавска и магистралног пута М19 Власеница-Зворник ( к.п.бр.341 К.О. Власеница 2, са лијеве стране)па до раскрснице Светосавске улице и улице Српских рањеника ( к.п.бр.195/1 К.О. Власеница 1, са десне стране) носи назив улица „9. јануар“. Улица Романијска, почевши од раскрснице са…