Home » Uncategorized @sr » Oбиљежен Свјетски дан сјећања на жртве саобраћајних несрећа

Oбиљежен Свјетски дан сјећања на жртве саобраћајних несрећа

У Власеници је данас обиљежен Дан сјећања на жртве саобраћајних несрећа.

Представници Општинске организације Црвеног крста Власеница, у сарадњи са Основном школом „Вук Караџић“, извели су показну вјежбу пружања помоћи лицима повријеђеним у судару. Вјежби је присуствовало око 60 ученика школе. На овај начин општина Власеница придружила се бројним локалним заједницама које по препорукама из резолуције Уједињених нација током треће седмице новембра обиљежавају Свјетски дан сјећања на жртве саобраћајних незгода.

Основна сврха активности је да се сјетимо страдалих у саобраћајним незгодама, да увијек имамо на уму да саобраћајне незгоде нису статистика, да иза бројки стоје стварна лица наших најближих, пријатеља, познаника, суграђана, те да покажемо саосјећање према њиховим породицама.

Ове године дан сјећања обиљежава се под слоганом „Живот није дио аутомобила“.