Home » Uncategorized @sr » Почели радови на санацији спомен костурнице

Почели радови на санацији спомен костурнице

„Циљ нам је да вратимо достојан изглед овом комплексу, у коме су сахрањени погинули ратници из Другог свјетског и посљедњег отаџбинског рата“, рекао је начелник Краљевић.

Поменуте радове финансира Општина Власеница.

На борачком гробљу у Власеници данас је почела санација спомен костурнице која се налази у склопу ове меморијалне цјелине. Спомен костурница саграђена је крајем осамдесетих година прошлог вијека и због неодржавања током година налази се у лошем стању. У костурници су положене кости 34 жртве усташког геноцида, које су страдале у јулу 1941. на подручју Рашића Гаја, општина Власеница. У току су припремни радови за бетонирање надгробне плоче, након чега ће бити санирана постојећа мермерна плоча и постављен крст од гранита. Начелник општине Власеница Мирослав Краљевић рекао је да је ово наставак започетих активности на санацији овог меморијалног комплекса. "Циљ нам је да вратимо достојан…