Home » Uncategorized @sr » Ускоро почетак изградње зграде у насељу Топлик

Ускоро почетак изградње зграде у насељу Топлик

Краљевић је нагласио да је ово велики корак у рјешавању питања стамбеног збрињавања избјеглих и расељених лица.

Ова стамбена јединица градиће се у оквиру потпројекта „БХ3“ Регионалног стамбеног програма, који има за циљ да обезбиједи трајна рјешења за стамбено збрињавање расељених лица насталих након сукоба на територији бивше Југославије у периоду од 1991. до 1995. године. Спроводе га БиХ, Хрватска, Црна Гора И Србија, а финансира највећим дијелом међународна донаторска заједница. Главни донатор је Европска Унија, а остали су: САД, Њемачка, Италија, Норвешка, Швајцарска, Данска, Турска, Луксембург, Кипар, Румунија, Република Чешка, Република Словачка и Мађарска.

У оквиру Регионалног стамбеног програма биће изграђена укупно 284 стана, укупне вриједности око 13 милиона КМ, у девет градова и општина Републике Српске: Власеници, Приједору, Фочи, Бањалуци, Броду, Градишци, Дервенти, Билећи и Бијељини.

У насељу Топлик почели су радови на изради прикључка на градску водоводну мрежу за потребе напајања стамбене зграде са 20 станова, за смјештај избјеглих и расељених лица, чија ће изградња почети у наредним данима. Начелник општине Мирослав Краљевић рекао је да ће се у току ове седмице ријешити и питање прикључка на електричну енергију, након чега ће извођач, бањалучки „Тектон“, почети радове на изградњи објекта. Вриједност стамбеног објекта износи 1.014.000 КМ, а учешће Општине у овом пројекту, уз обезбијеђену локацију и потребну документацију, је рјешавање комуналне инфраструктуре, приступних путева и снабдијевања електричном енергијом. Краљевић је нагласио да је ово велики…