Home » Uncategorized @sr » Обавјештење општинске изборне комисије Власеница

Обавјештење општинске изборне комисије Власеница

Општинска изборна комисија Власеница обавјештава све политичке странке, удружења грађана и грађане општине Власеница да је Скупштина општине Власеница, на сједници одржаној дана 12.04.2021. године, донијела Одлуку о расписивању избора за избор чланова Савјета мјесних заједница општине Власеница.
Одлука је ступила на снагу 16.04.2021. године. Избори ће бити одржани у свим мјесним заједницама на подручју општине Власеница дана 16.05.2021. године (недеља)  у времену од 7,00 до 15,00 часова.

Изборе за савјете мјесних заједница спроводи Општинска изборна комисија Власеница и бирачки одбори у складу са одредбама Изборног закона Републике Српске, Изборног закона Босне и Херцеговине, Закона о локалној самуправи, Упутства о организовању и спровођењу избора за чланове Савјета мјесне заједнице и Статута општине Власеница.

Све додатне информације могу се добити путем телефона предсједника општинске изборне комисије 065/186-940 и техничког секретара  066/780-235.

Документи за поједниачно преузимање:

Обавјештење ОИК Власеница

Одлука о одређивању бирачких мјеста

Упутство о роковима изборних активности

ИЗБОРНИ ЗАКОН РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ

Упутство о организовању и спровођењу избора за чланове савјета МЗ

Образац депонованих потписа

Обрасци за пријаву за Изборе у МЗ, чалнове бирачких одбора и посматраче:

Образац бр.1 Захвјет за овјеру кандидатске листе

Образац бр.2 Листа кандидата