Home » Uncategorized @sr » Одржана обука за запослене у јавним установама

Одржана обука за запослене у јавним установама

Обуци су присуствовали представници локалне управе, образовних установа, Полицијске станице, Основног суда, комуналних предузећа, Дома здравља, Центра за социјални рад, Културног центра, ШГ „Бирач“ и Електродистрибуције Власеница.

Обука је спроведена у оквиру Пројекта „Унапређење заштите од пожара кроз јачање капацитета ватрогасне јединице на подручју општине Власеница“, а његово финансирање одобрено је путем Финансијског механизма за финансирање пројеката интегрисаног и одрживог локалног развоја у Републици Српској у 2017/2018 години. Средства за функционисање Финансијског механизма у овом циклусу обезбиједили су Влада Републике Српске путем Министарства финансија и Европска унија у оквиру пројекта „Локални интегрисани развој“ који имплементира UNDP БиХ.

У петак, 21. септембра, начелник општине Власеница Мирослав Краљевић и директорица Инвестиционо-развојне банке Републике Српске Снежана Вујинић свечано су отворили новоизграђени Ватрогасни дом, уз присуство многобројних званица.

Припадници Територијалне ватрогасне јединице Власеница данас су, у просторијама новоизграђеног Ватрогасног дома, одржали обуку „Опште опасности од пожара и мјере заштите и опасност од пожара у канцеларијама и јавним објектима“ за педесет запослених у јавним установама и предузећима. Обуци су присуствовали представници локалне управе, образовних установа, Полицијске станице, Основног суда, комуналних предузећа, Дома здравља, Центра за социјални рад, Културног центра, ШГ "Бирач" и Електродистрибуције Власеница. Обука је спроведена у оквиру Пројекта „Унапређење заштите од пожара кроз јачање капацитета ватрогасне јединице на подручју општине Власеница“, а његово финансирање одобрено је путем Финансијског механизма за финансирање пројеката интегрисаног и одрживог локалног развоја у Републици Српској у 2017/2018…