Home » Uncategorized @sr » Срећан 9. јануар – Дан Републике Српске!

Срећан 9. јануар – Дан Републике Српске!

Поштовани суграђани, драги моји Власеничани,

Срећан нам 9. јануар – Дан Републике Српске!

Желим да најзначајнији датум у стварању наше државе прославите свечано, достојанствено и поносно!

Република Српска је била и остаће чувар мира и слободе свих њених грађана, а циљ свих нас треба да буду њено јачање и развој. Само сложно и јединствено можемо сачувати своје интересе и нашу Српску учинити још бољом, савременијом и јачом.

Дан када славимо 28. рођендан наше отаџбине прилика је да се сјетимо бораца који су стварали Републику Српску, свих оних који су у њене темеље уградили своје животе и ратних војних инвалида, и нека нас њихова жртва увијек подсјећа на обавезу да чувамо своју земљу и да идемо путем напретка и просперитета.

Нашој Власеници је ове године указана велика част да буде домаћин Свечане академије поводом обиљежавања Дана Републике и позивам вас да 11. јануара, у 12.30 часова, присуствујете овој  манифестацији која ће бити уприличена у Средњошколском центру  „Милорад Влачић“.

Мирослав Краљевић

Начелник општине Власеница