Home » Uncategorized @sr » Додјељена механизација за пољопривредну производњу

Додјељена механизација за пољопривредну производњу

У склопу пројекта ,,Економско оснаживање жена на подручју општине Власеница“ додјељена је потребна механизација за пољопривредну производњу. Чланицама удружења жена ,,Подриње“ додјељени су тримери, копачице и атомизери за прскање. Вриједност пројекта је 13 500 КМ, од чега је Кантон Сарајево издвојио 8400, а Општина Власеница суфинансирала износ од 3 000КМ. Пројекат је реализован до стране УЖ ,,Подриње“ Власеница.
Кроз пројекат je  подржанo 20 женa повратницa, жене из категорије избјеглих и расељених лица, самохране мајке и социјално угрожена лица.
Премијер Кантона Сарајево је 18. октобра потписао уговоре са  организацијама које су аплицирале на Јавни позив за додјелу средстаава непрофитним организацијама и удружењима за финансирање/суфинансирање пројеката из Буџета Кантона Сарајево за 2021. годину. Средства је добило  11 организација, међу којима је УЖ ,,Подриње“ Власеница.