Home » Uncategorized @sr » ОБИЉЕЖАВАЊЕ 30 ГОДИНА ОД СТРАДАЊА СРБА У СРЕДЊЕМ ПОДРИЊУ И БИРЧУ

ОБИЉЕЖАВАЊЕ 30 ГОДИНА ОД СТРАДАЊА СРБА У СРЕДЊЕМ ПОДРИЊУ И БИРЧУ

Позивамо вас да вашим присуством увеличате обиљежавање 30 година од страдања Срба у Средњем Подрињу и Бирчу, које ће се одржати 2. јула 2022. (субота) у Братунцу. Обиљежавању ће присуствовати Његовa Светост Патријарх Српски Порфирије, митрополит дабробосански Хризостом и више архијереја Српске православне цркве као и највиши званичници Републике Српске, представници у заједничким институцијама БиХ, представници Републике Србије, представници амбасада акредитованих у БиХ, јавних установа, руководства градова и општина, НВО и удружења од јавног интереса проистеклих из Одбрамбено – отацбинског рата Републике Српске, студентске, школске омладине и грађана.

Програм:

Братуначки храм
08.00 часова – света архијерејска Литургија уз началство Његове Светости Патријарха Српског господина Порфирија, Митрополита Дабробосанског господина Хризостома и више архијереја.

Градско и војничко гробље
10.30 часова – парастос и полагање вијенаца и цвијећа

Градски трг
12.00 часова – културно-умјетнички програм и обраћање званичника