Home » Uncategorized @sr » Упозорење на опасност од настанка пожара

Упозорење на опасност од настанка пожара

Уколико уочите пожар обавезно обавијестите:

• Ватрогасци: 123,
  • Цивилна заштита: 121 или
  • Полиција: 122.
Одјељење за привреду и друштвене дјелатности упозорава грађане општине Власеница да  je наступио критични период од избијања шумских пожара. Aпелујемо на грађане да воде рачуна о својим активностима, како не би дошло до изазивања шумских пожара усљед непажње и немара. Законом о заштити од пожара Републике Српске („Службени гласник Републике Српске“, број: 71/12) предвиђене су казнене мјере за починиоце несавјесног пожарања. Штете које настају као посљедица шумских пожара су немјерљиве. Осим материјалне штете изражене у уништеној дрвној маси, много веће штете настају привременим или трајним нарушавањем шумских екосистема. Уколико уочите пожар обавезно обавијестите: Ватрогасци: 123, Цивилна заштита: 121 или Полиција: 122.