Home » Uncategorized @sr » Обиљежено 27 година од ослобођења Власенице

Обиљежено 27 година од ослобођења Власенице

Посјетом Спомен соби и цркви Светих апостола Петра и Павла, полагањем цвијећа и паљењем свијећа на војничком гробљу, у Власеници је достојанствено обиљежен 21. април, Дан ослобођења oве општине.

Начелник општине Власеница Мирослав Краљевић рекао је да се данас навршава 27 година од како је српски народ формирао своју власт у овој локалној заједници.

„Овај дан ће у историји остати уписан као дан када су Срби схватили да морају да се боре за опстанак на овим просторима. Све ове године само то и радимо, а то је да чувамо своја огњишта, крсну славу и национално биће“, рекао је Краљевић.

Споменко Стојишић, предсједник Борачке организације општине Власеница, рекао је да је на подручју ове општине у протеклом рату погинуло око 300 бораца Војске Републике Српске.