Home » Uncategorized @sr » Обиљежено 30. година од ослобођења Власенице

Обиљежено 30. година од ослобођења Власенице

Дана 21.04.2022.  навршило се 30. година од ослобођења Власенице у претходном Одрамбено-отаџбинском рату.

Обиљежавање годишњице почело је полагањем вијенаца и паљењем свијећа на Борачком гробљу у Власеници. Цвијеће су положили начелник општине Мирослав Краљевић, представници Борачке организације као и породице погинулих бораца. Након полагања вијенаца, у цркви Светих апостола Петра и Павла служен је парастос за погинуле борце, који су дали животе за слободу својих суграђана. Историјским часом који је уприличен у кино сали Дома културе, присјетили смо се Власенице од прије 30. година. Фотографије погинулих бораца, које су се смјењивале на платну, створиле су емотивну атмосферу међу присутнима.

21. април је датум који ће нас све подсјећати на оне који су дали своје животе у борби за слободу,  традиционално обиљежавање има за циљ да млађе генерације упозна са историјом Власенице.

Дан ослобођења у сликама: