Home » Uncategorized @sr » Излет на Виселац 2022

Излет на Виселац 2022

Поводом обиљежавања Међународног Дана планина, 11. децемра, Општина Власеница, Комисија за заштиту околине, културног и природног насљеђа Скупштине општине Власеница, у сарадњи са Туристичком организацијом Власеница и Планинарско еколошким друштвом „АЦЕР“ Власеница организује излет на Виселац, дана 11.12.2022.године. Генерална Скупштина Уједињених нација је 2003.године прогласила Међународни Дан планина, 11.децембра,  а разлог је да се очувају од разних спољних утицаја, да се сачувају шуме, биљни и животињски свијет. Планине требамо заштитити јер су неопходне за живот, главни су извор воде и енергије, а о свјежој води данас посредно или непосредно зависи више од половине свјетског становништва.