Home » Uncategorized @sr » Свечаним програмом обиљежен Дан српског јединства, слободе и националне заставе

Свечаним програмом обиљежен Дан српског јединства, слободе и националне заставе

Општина Власеница и њени становници су  још једном показали  да улажу велики труд у очување српског идентитета и традиције. Дан српског јединства, слободе и националне заставе обиљежен је 15. септембра. Заставе  Републике Српске и Републике Србије заједно су се вијориле  на улицама и  објектима Власенице. Свечани програм на платоу ОШ ,,Вук Караџић“ допринио је у исказивању идентитета  и српског јединства, али и његовом чувању. Јако је важно да млађим нараштајима пренесемо и усадимо традицију чувања  српског јединства. Учествовањем младих чланова Црквеног хора, који су својим перформансом одушевили све присутне, с поносом  можемо истаћи да имамо дјецу која ће традицију чувати. Осим чланова хора, пригодне рецитале су припремили и ученици основне и средње школе. Наш познати книжевник Аћим Тодоровић, у својој бесједи позвао је на чување српског писма, јер је оно дио српског идентититета и указао је на важност исте.

Обраћањем начелника Мирослава Краљевића, свим присутним, свечани програм је додатно увеличан. Наиме, начелник је позвао своје становнике, да  чувају и поштују своју заставу, грб и химну, јер су то три главне одлике српског иденитета.

Дан српског јединства и националне заставе, у сликама: