Home » Uncategorized @sr » Обиљежен Дан и крсна слава општине Власеница

Обиљежен Дан и крсна слава општине Власеница

Дана, 21.09. начелник општине Власеница, Мирослав Краљевић, заједно са сарадницима, званицама и гостима, прославио је крсну славу и Дан општине Власеница. Уз присуство многобројних грађана, у порти цркве Св. апостола Петра и Павла, традиционалним сјечењем славског колача, обиљежена је крсна слава општине Власеница – Мала Госпојина.

Након свечане литургије, у амфитеатру Пољопривредног факултета, уприличена је свечана сједница, на којој су уручене награде и признања свим заслужним грађанима општине Власеница, као и њеним пријатељима.

На свечаној сједници Скупштине општине, златни грб општине Власеница, највише општинско признање, додијељено је архитекти Новици Мотики, министрици финансија Зори Видовић и  министру унутрашњих послова Републике Српске, Драгану Лукачу.

Честитку поводом данашњег празника грађанима општине Власеница упутили су највиши званичници Републике Српске – српски члан Предсједништва БиХ Милорад Додик и предсједница Републике Српске Жељка Цвијановић.

Свечаност у сликама: