Home » Uncategorized @sr » Свечано откривен и освештан централни споменик погинулим борцима у протеклим ратовима

Уз присуство највиших званичника Републике Српске, премијера Радована Вишковића, предсједнице Републике Српске Жељке Цвијановић, министра унутрашњих послова Драгана Лукача, начелника општине Мирослава Краљевића и грађана Власенице, уприличено је откривање и освештање централног спомен обиљежјa за 264 српска борца.
Споменик импозантног изгледа, висок је 11 метара, чији је аутор вајар Владимир Мукаетов, из Сјеверне Македоније. Идејно рјешење цјелокупног новог изгледа градског трга радио је пројектни студио ,,Мотика“. Споменик је изливен у ливници Јанковић у Смедереву.
Начелник општине Власеница, Мирослав Краљевић уручио је Грб општине Власеница министру финансија Републике Српске Зори Видовић, министру унутрашњих послова Српске Драгану Лукачу и архитекти Новици Мотики, те плакету за допринос уређењу Трга српских бораца, Сави Филиповићу.